Izvēlēts Baltijas Kausa izcīņas futbolā oficiālais logo
 Komandas / teams
Baltijas Kauss 2014 | IGAUNIJA | informācija par pretinieku

Baltijas Kausa izcīņas oficiālais LOGO

LFF.lv | Baltijas Kauss, pusfināls: LATVIJA - IGAUNIJA, pirmsspēles informācija

Baltijas Kausa izcīņas pusfinālā ceturtdien, 29.maijā, plkst 20:15 savā starpā Latvijas un Igaunijas futbolisti.

Abu komandu oficiālie pirmsspēles treniņi stadionā “Daugava”, Liepājā, paredzēti trešdien, 28.maijā, plkst 18:30 (Latvijas izlasei) un plkst 19:45 (Igaunijas izlasei) un tie būs atvērti mediju pārstāvjiem uz pirmajām 15 minūtēm.

Informācija par pretinieku

Igaunijas futbola izlase pašlaik FIFA randā atrodas 93.vietā FIFA Coca-Cola pasaules izlašu rangā (41. vietā – starp Eiropas komandām). Par Igaunijas valstsvienības galveno treneri pagājušā gada decembrī kļuva 37 gadus vecais zviedru futbola speciālists Magnuss Pērsons (Magnus PEHRSSON – zviedru valodā), kurš šajā amatā nomainījis Tarmo Rītli, kuram beidzās līgums ar Igaunijas Futbola federāciju. Magnuss Pērsons savulaik pussarga pozīcijā spēlēja vairākos zviedru klubos, kā arī tika izīrēts Anglijas klubam "Bradford City". Profesionālo karjeru viņš noslēdza vien 27 gadu vecumā, pievēršoties trenera karjerai. Savulaik trenējis dažādus zviedru un dāņu klubus, darbs ar Igaunijas izlasi kļuva par debiju valstsvienību līmenī.

Pirms spēlēm Baltijas Kausa izcīņas ietvaros, Igaunijas nacionālā futbola izlase divās draudzības spēlēs tikās ar jaunizveidoto Gibraltāra izlasi. Pirmajā abu komandu savstarpējā mačā igauņi viesos pieveica Gibraltāru ar rezultātu 2:0 (vārtus guva Dmitri Kruglov un Rimo Hunt), savukārt atbildes spēlē 26.maijā Tallinā tika fiksēts neizšķirts rezultāts (1:1, vārtus 31.minūtē guva Ragnar Klavan).

Interesanti, ka Igaunijas nacionālā futbola izlase lepojas ar vienu savdabīgu sasniegumu. Tā savulaik kļuvusi par pirmo Eiropas futbola valstsvienību, kas oficiālās spēlēs tikusies ar visām UEFA dalībvakstīm. Gibraltārs tādējādi kļuva par 53. komandu šajā sarakstā. Neaizmirsīsim, ka Igaunijas valstsvienība vienīgā no visām Baltijas valstīm pēdējā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru laikā spējusi iekļūt izslēgšanas spēlēs. Tur gan Igaunijai pietrūka pieredzes, piedzīvojot zaudējumu (1:5) divu spēļu summā Īrijas futbolistiem.

Tikmēr Latvijas un Igaunijas futbola izlases pēdējo reizi savā starpā tikās 2013.gada 14.augustā pārbaudes spēle Tallinā, kad tika fiksēts neizšķirts (1:1). Vārtus Latvijas izlases labā guva pēc Denisa Rakela piespēles guva pussargs Artūrs Zjuzins, kuram tie bija pirmie vārti valstsvienības rindās. Tikmēr mājinieki ar precīzu sitienu izcelās 68.minūtē (vārtus guva Dmitri Kruglov). Zīmīgi, ka šī bija Latvijas jaunā valstsvienības galvenā trenera Mariana Pahara oficiālā debijas spēle pie Latvijas nacionālās izlases stūres.

Spēle Baltijas Kausa izcīņas pusfināla ietvaros kļūs par abu komandu 52.savstarpējo spēli vēsturē.

Informācija par biļetēm uz spēlēm
Eiropas vecākā starptautiskā futbola turnīra – Baltijas Kausa izcīņas spēles laika posmā no 29. līdz 31.maijam risināsies Liepājā un Ventspilī. Latvijas Futbola federācija (LFF) aicina futbola līdzjutējus plānot spēļu apmeklējumu savlaicīgi un iegādāties biļetes uz Baltijas Kausa izcīņas spēlēm, tostarp, ar Latvijas nacionālās futbola izlases piedalīšanos.
Galvenā trenera komentārs / head coach comment

Ko Jūs sagaidāt no Baltijas Kausa izcīņas un kā Jūs īsumā vērtējat gaidāmos pretiniekus?

Magnuss Pērsons: “Es ticu, ka šis ir labs turnīrs un lieliska tradīcija. Protams, es neesmu igaunis un man nav personīgās vēstures šajā turnīrā, bet es saprotu, ka tas ir svarigs turnīrs Baltijas futbola faniem. Mums ir piecu spēļu periods no 26.maija līdz 7.jūnijam. Tā ir laba sagatavošanās kvalifikācijas turnīra spēlēm rudenī. Mūsu rīcība šajās dienās būs ap 30 futbolistiem. Es ceru ieraudzīt labas spēles Baltijas Kausa izcīņā. Protams, ir grūti, ja starp spēlēm ir tikai viena diena, tomēr mums tas jāpārvar profesionāli.”

What are Your main expectations coming to Baltic tournament and Your short rating for the upcoming tournament opponents?

Magnus PEHRSSON: “I believe it is a good tournament and a great tradition. Of course, as I am not Estonian then I have no personal background with this tournament but I understand that it is important for the Baltic football fans.The whole five game period that we have from 26 May to 7 June is a good preparation for the qualifiers starting on Autumn. During the period we will look at around 30 players.I expect to have to good matches at the Baltic Cup. Of course it is difficult when you have just one day between the matches but you have to deal with this professionally.”

IGAUNIJA | kandidātu saraksts (uz 28.05.2014. plkst 06:25)