Pēdējie jaunumi
 06.10.2014 10:20
LFF akreditēto futbola akadēmiju sporta direktori tiekas divu dienu seminārā Liepājā
 05.10.2014 09:00
Turcijas izlase paziņojusi kandidātu sarakstu „EURO 2016” kvalifikācijas spēlēm oktobrī
 05.10.2014 08:45
Islandes izlase paziņojusi kandidātu sarakstu „EURO 2016” kvalifikācijas spēlēm oktobrī
 04.10.2014 17:00
Uzsākta mediju akreditāciju pieteikumu iesniegšana "EURO 2016" kvalifikācijas spēlēm pret Islandi un Turciju
 03.10.2014 14:37
Paziņots Latvijas U-21 futbola izlases kandidātu saraksts dalībai Baltijas kausa izcīņā Liepājā
Jaunumu arhīvs
2014
 Janvāris (70)
 Februāris (42)
 Marts (58)
 Aprīlis (84)
 Maijs (71)
 Jūnijs (88)
 Jūlijs (92)
 Augusts (63)
 Septembris (75)
 Oktobris (12)
2013
 Janvāris (60)
 Februāris (55)
 Marts (73)
 Aprīlis (73)
 Maijs (60)
Jurijs Andrejevs par PRO-UEFA treneru apmācību

Latvijas Futbola federācija (LFF) ir saņēmusi nepieciešamos dokumentus un tādejādi pievienojās tām UEFA sastāvā esošajām valstīm, kurās ir iespējama PRO-UEFA treneru kategorijas apmācība. Šī kategorija saskaņā ar UEFA Treneru konvenciju, kuru 2005.gadā parakstīja arī LFF, dod tiesības strādāt pašā augstākajā profesionālā futbola līmenī - ar klubu vai Nacionālo izlašu komandām visās valstīs, kuras ir parakstījušas minēto UEFA konvenciju.

Plašāk par iespējām Latvijas futbola speciālistiem saņemt Eiropā atzīto augstāko futbola trenera licenci stāsta LFF Sporta tehniskās daļas vadītājs Jurijs Andrejevs:

Kādi bija LFF veiktie soļi PRO-UEFA treneru kategorijas apmācības iespējas saņemšanai?

„Šobrīd Latvijā mums jau ir 70 A-UEFA kategorijas treneri, kuriem uz vietas PRO-UEFA kategoriju saņemt iepriekš nebija iespējams. 2011.gadā mēs uzsākām sagatavošanas darbus, lai Latvijā šāda iespēja būtu. Lai saņemtu to, pirmkārt, bija nepieciešama kvalitatīva apmācība A-UEFA kategorijai.

UEFA, saņemot mūsu iesniegumu par vēlmi iegūt PRO-UEFA apmācības atļauju, uz Latviju norīkoja komisiju treneru apmācības kvalitātes vērtēšanai. Komisijas sastāvā pie mums vairākkārt devās Pjotrs Maranda (Polijas FF treneru apmācības direktors) un Dušans Fitzels (Čehijas FF, tehniskais direktors). Abi šie kungi ir UEFA Jiro Panel komisijas locekļi – tā ir organizācija, kas ikdienā nodarbojas ar treneru apmācības saistītajiem jautājumiem Eiropā.

Par kursu un programmas sagatavošanu, kā arī visu tehnisko jautajumu saskaņošanu notika ilgas konsultācijas ar UEFA. Tā kā Latvijā pašlaik ir kvalificētu futbola treneru trūkums, kuri būtu spējīgi vadīt apmācību PRO-UEFA kursos, šajā jautājumā mēs, galvenokārt, ceram uz UEFA palīdzību,” stāsta J.Andrejevs – viens no pašreizējiem PRO-UEFA treneru kategorijas īpašniekiem Latvijā, kurš savulaik trenera amatā strādāja gan ar bērnu komandām, gan arī Latvijas nacionālās futbola izlases galvenā trenera amatā.

Kādas iespējas mūsu treneriem sniedz PRO-UEFA licence?

„PRO-UEFA licences īpašniekam ir tiesības strādāt jebkurā Eiropas futbola klubā vai nacionālāja izlasē pašā augstākajā līmenī. PRO-UEFA kategorija tiek atzīta 53 Eiropas valstīs, kuras ir parakstījušas UEFA Treneru Konvenciju. Saņemt PRO-UEFA licenci – tā ir motivācija katram mūsu trenerim attīstīties un nākotnē tiekties strādāt Eiropas spēcīgāko futbola čempionātu klubos,” atzīst J.Andrejevs, piebilstot, ka pēc pilna apmācības kursa apgūšanas, kā arī nokārtojot visas ieskaites un eksāmenus, UEFA atbildīgajai komisijai būs nepieciešams apstiprināt katra kandidāta PRO-UEFA kategorijas saņemšanu.

Kā sagatavošanos PRO-UEFA apmācībai, Latvijas Futbola federācija šī gada jūnija sakumā organizēja metodisko semināru Baltijas Kausa izcīņas spēļu laikā Igaunijā, kura ietvaros Virslīgas futbola čempionāta sešu klubu galvenie treneri iepazinās ar tām apmācības prasībām un spēļu analīzi, kādas tās būs jādara, izglītojoties PRO-UEFA kursos pēc vienotas sistēmas.

Atgādinām, ka Latvijas Futbola federācijā ir izstrādāts klasifikators, kurš nosaka, ka darbā ar Virslīgas čempionāta klubiem, sākot no 2014.gada būs nepieciešama PRO-UEFA kategorija.


Viktors Sopirins
LFF Komunikāciju daļa
lff.prese@gmail.com

Saistītie jaunumi
LFF uzsāk dokumentu pieņemšanu PRO-UEFA treneru licences apmācībai
Latvijas Futbola federācijas (LFF) izglītības nodaļa uzsāk dokumentu pieņemšanu no treneriem, kuri vēlas pieteikties PRO-UEFA kategorijas treneru izglītības kursiem. Saskaņā ar UEFA treneru konvenciju, kuru 2005.gadā parakstīja LFF, PRO-UEFA kategorija dod tiesības strādāt pašā augstākajā profesionālā futbola līmenī (ar klubu vai Nacionālo izlašu komandām), visās valstīs, kuras ir parakstījušas minēto UEFA konvenciju.
LFF Notikumu kalendārs
 18.12.2014 10:00  fifa.com
FIFA Coca-Cola pasaules izlašu ranga paziņošana
 19.12.2014 10:00  fifa.com
FIFA sieviešu futbola izlašu ranga paziņošana
Latvijas Reitingi
Copyright Latvian Football Federation. All rights reserved.
Address: Grostonas 6B, Riga, LV-1013 / Tel: +371 67292988 / Fax: +371 67315604 / Email: futbols@lff.lv

Web administrator
Created by 2GDizains

SiteSupra® v.3.1 Trial Version
refresh delayed for 3 seconds