2012.gads
 2013.gads
Latvijas Jaunatnes Olimpiāde | 2013.gads | Jaunietes

Liepājas jaunās futbolistes triumfē Latvijas Jaunatnes olimpiādes 2013

Ar Liepājas jauno futbolistu triumfu noslēdzās Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensības futbolā 1997.,1998. gadā dzimušajām jaunietēm. Kopumā dāmu konkurencē piedalījās 3 pašvaldību komandas Rīga, Liepāja un Rēzekne.

Kā pirmās Pārventas sporta kompleksa futbola laukumā devās Rīga un Rēzekne futbolistes. Šajā spēlē ar minimālu pārsvaru uzvaru izdevās izcīnīt Rīgas futbolistēm, kas uzveica vienaudzes no Rēzeknes ar rezultātu 2:1. Rezultātu spēles 13 minūtē atklāja Anastasija Romanova, izvirzot vadībā rīdzinieces. Savukārt, jau pēc 5 minūtēm nominālajiem viesiem pēc Sindijas Strankales precīzā raidījuma izdevās izlīdzināt rezultātu. Tomēr trīs minūtes līdz spēles beigām Rīgas futbolistēm tomēr izdevās svaru kausus noliekt uz savu pusi un svinēt uzvaru spēlē 2:1, svarīgos uzvaras vārtus iesita Janas Zakablučnajas.

Sacensību otrajā spēlē laukumā devās galvenās pretendentes uz zelta godalgām Rīgas un Liepājas meitenes. Spēles liktenis izšķīrās spēles pirmajā puslaikā, kad Liepājas komandai ar diviem precīziem raidījumiem Anastasijas Tarasovas un Viktorijas Ivaņņikovas izpildījumā izdevās panākt divu vārtu pārsvaru. Lai arī otrajā puslaikā Rīgas komandai bija pāris labas iespējas gūt vārtus, ieskaitot nerealizēto 9 m. soda sitienu, rezultāts uz tablo tā arī neizmainījās. Atgādināsim, kad iepriekšējā Latvijas Jaunatnes olimpiādē Jūrmalā 2011. gadā tieši Rīgas futbolistes izcīnīja zelta godalgas. Nākas gan atzīt liepājnieces šajā olimpiādē nepiedalījās. Savukārt, jau lielajā olimpiādē, kas norisinājās pagājušajā gadā Liepājā, lai arī spēle starp šīm abām komandām noslēdzās neizšķirti, zelta godalgas palika Liepājā.

Spēļu dienas izšķirošajā spēlē starp Rēzeknes un Liepājas komandām jau līdzīgas spēkošanās vairs nesanāca un liepājnieces pēc Anastasijas Tarasovas un Jekaterinas Antipinas pieciem precīziem raidījumiem svinēja pārliecinošu uzvaru spēlē ar rezultātu 5:0. Anastasijas Tarasovas ar 4 gūtiem vārtiem ieguva sacensību rezultatīvākās spēlētājas titulu.

Vārtu guvēji: Anastasija Tarasova
5’, Viktorija Ivaņņikova 12’ (Liepāja)
Brīdinājumi: Anastasija Romanova 13’ (Rīga)
Galvenais tiesnesis: Maksims Smirnovs

Rēzekne – Liepāja 0:5
2’, 13’, 27’, Jekaterina Antipina 23’, 25’ (Liepāja)
Galvenais tiesnesis: Anastasija Ročāne