Aleksandra Starkova jauno futbola talantu aģentūras darbības pamatprincipi


LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis, Nordea bankas vadītājs Latvijā Valdis Siksnis un izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs (A.F.I. preses foto)


Lai papildus motivētu Latvijas jaunos futbola talantus, uzsākot FIFA 2010.gada Pasaules Kausa futbolā kvalifikācijas ciklu, Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsponsors Nordea banka nolēma piešķirt 1000 eiro par katru izlases vārtu guvumu Aleksandra Starkova jauno futbola talantu aģentūrai. Tika nolemts, ka naudas summa tiks izlietota pēc valstsvienības galvenā trenera Aleksandra Starkova ieskatiem. Visa kvalifikācijas cikla laikā Latvijas izlases kontā tika uzkrāti 18 vārti jeb 18000 eiro. Kopā ar Nordea bankas tūkstoš eiro depozītu tie kopā ir 19000 eiro (13 353 lati).

MĒRĶI 
Aleksandrs Starkovs jauno futbola talantu aģentūras darbībai izvēlējies galvenokārt šādas trīs aktivitātes: 
1) Latvijas jauno un talantīgāko futbolistu vecumā no 12-16 gadiem ikmēneša nodarbības Aleksandra Starkova un citu Latvijas futbola zvaigžņu vadībā; 
2) Četrreiz gadā – skolas brīvlaikos trīs līdz četri Latvijas labākie jaunie talanti tiks nosūtīti uz treniņnometni uz kādu no spēcīgākajiem un kvalitatīvākajiem futbola klubiem Eiropā; 
3) Aicināt Nordea bankas finanšu ekspertus pārvaldīt šos līdzekļus , lai nodrošinātu talantu aģentūras ilgtspējīgu darbību un attīstību; 

TALANTĪGĀKAJIEM - 12 TRENIŅI GADĀ 
Ikmēneša treniņi jeb meistarklases sāksies jau decembrī ar nodarbību Olimpiskajā Sporta Centrā. A.Starkovs izvēlēsies aptuveni 14 jaunos futbolistus vecumā no 12-16 gadiem pēc Latvijas jauniešu izlašu treneru un citu treneru rekomendācijām, kuri labi pārzina šīs vecuma grupas labākos futbolistus. Jaunie futbolisti tiks izvēlēti no visas Latvijas un dalībnieku sastāvs treniņos mainīsies. Futbolisti tiks ietērpti nacionālās izlases formastērpos. Nodarbību ietvaros plānotas arī individuālās nodarbības ar Latvijas futbola zvaigznēm kā Marians Pahars, Vitālijs Astafjevs un citām - tās izpaudīsies kā pārrunas, treniņi, lekcijas u.c. Jauniešiem tiks uzdoti arī īpaši futbola mājas darbi. 

PAVASARA BRĪVLAIKĀ – UZ EIROPU 
Katrā skolas brīvlaikā – kopumā vismaz četras reizes gadā trīs vai četri talantīgākie no ikmēneša treniņu grupām tiks nosūtīti uz kādu no Eiropas spēcīgākajiem sporta klubiem, kur viņi piedalīsies speciālās futbola treniņnometnēs. Lai atrastu un izvēlētos labākās sporta treniņnometnes, A.Starkovs izmantos savus personīgos kontaktus un centīsies vienoties par maksimālām atlaidēm. Uz Eiropu dosies grupa ar trīs vai četriem futbolistiem no Latvijas, lai „nepazustu” un nejustos vientuļi citā valstī, kā arī svešā kolektīvā, un tas, protams, būs atkarīgs arī no kopējām izmaksām. Kā pirmās potenciālās treniņnometņu valstis Starkovs minēja Angliju, Spāniju, Itāliju un Holandi. Pirmā grupa uz treniņnometni dosies jau tuvākajās pavasara skolas brīvdienās. 

ILGGADĒJA SADARBĪBA 
Lai pēc iespējas vairāk un ilgāk varētu trenēt jaunos talantus, Nordea bankas finanšu eksperti pārvaldīs naudas līdzekļus, Tiks mēģināts piesaistīt arī papildus finansējumu šim nebijušajam projektam Latvijā. Projekta ietvaros nauda nepastarpināti tiek ieguldīta Latvijas jauno futbola talantu attīstībā.


  Jaunumi / meistarklases
  Latvijas izlases gūtie vārti 19000 eiro vērtībā
Latvijas Reitingi
Copyright Latvian Football Federation. All rights reserved.
Web administrator
Created by 2GDizains

SiteSupra® v.3.1 Trial Version
refresh delayed for 3 seconds