Fināls
Latvijas Kausa izcīņa telpu futbolā | FINĀLS

FK "Nikars" izcīna Latvijas Kausu telpu futbolā (foto - FTA.lv)

Latvijas Kausa fināls: FK Nikars triumfē Daugavpilī

Par Latvijas Kausa izcīņas telpu futbolā uzvarētājiem trešdien, 1.maijā Daugavpils Olimpiskajā sporta centrā kļuva FK "Nikars" spēlētāji, kas ar rezultātu 6:1 (2:1) pārspēja Daugavpils pilsētas čempionus "LDZ Cargo". Lai arī portugāļu speciālista Orlando Duartes vadītā komanda pirmā zaudēja vārtus, taču spēles turpinājumā gūtie seši bezatbildes vārti ļāva rīdziniekiem pirmo reizi vēsturē triumfēt Latvijas Kausa finālā.

Spēles pilnais video ieraksts pieejams šeit.

FOTO GALERIJA: FK "Nikars" triumfē Latvijas kausa izcīņā

Komandu ceļš pretim finālam

Ceļā uz finālu, daudzkārtējie Latvijas čempioni telpu futbolā FK „Nikars” astotdaļfinālā pārspēja FB Gulbene-2005/Zellis komandu ar rezultātu 12:1, ceturtdaļfinālā portugāļu speciālista Orlando Duartes vadītā komanda ar rezultātu 5:1 pārspēja FK RABA. Visbeidzot turnīra pusfinālā tika salauzta Ozonieku komandas pretestība un izcīnīta uzvara ar rezultātu 11:3.

Tikmēr Daugavpils pilsētas čempioni „LDZ Cargo” komanda savu pirmo spēli Latvijas Kausa izcīņā aizvadīja pret Virslīgas čempionāta pārstāvjiem „RTU” vienību un svinēja uzvaru savā laukumā ar rezultātu ar 7:4. Ceturtdaļfinālā daugavpiliešiem uzvarai pār Valmieras komandu SK „Spēks” bija nepieciešams pagarinājums, kurā „LDZ Cargo” izrādījās spēcīgāka par pretinieku ar rezultātu 5:4 (pamatlaiks noslēdzās 3:3). Pusfinālā tika pārpildīto Jēkabpils sporta nama trībīņu priekšā „LDZ Cargo” izcīnīja uzvaru pamatlaikā pār Ošukalna/JSC komandu no Jēkabpils ar rezultātu 3:2, nodrošinot vietu sacensību finālā.

Finālspēle izraisa lielu interesi Daugavpilī

Latvijas Kausa izcīņas finālspēli klātienē noskatīties un atbalstīt savas pilsētas komandu Daugavpils olimpiskajā centrā bija ieradušies apmēram ap 700 skatītāju. Lai arī spēle iesākumā mājinieki uzreiz atdeva iniciatīvu spēles favorītiem no Rīgas, tomēr pirmās minūtes parādīja, ka mājinieki ir noskaņojušies nopietnai cīņai un gatavi izmantot katru pretinieku kļūdu. Spēles piektajā minūtē straujā pretuzbrukumā „LDZ Cargo” vienība atklāja rezultātu, vārtus gūva Vadims Solovjovs, liekot uzgavilēt sanākušajiem līdzjutējiem tribīnēs.

Tomēr mājinieku līdzjutēju prieki ilga tikai minūti, kad rezultāts tika izlīdzināts. FK „Nikars” sastāvā ar vārtu guvumu izcēlās Igors Avanesovs. Turpinājumā FK „Nikars” komanda neļāva pretiniekam iespējas pretuzbrukumiem, taču arī paši nespēja realizēt izveidotās vārtu gūšanas iespējas. Neskatoties uz mājinieku pašaizliedzīgo darbību aizsardzībā un vārtsarga Aleksandra Dmitrijeva sniegumu, līdz puslaika beigām mājiniekiem neizdevās nosargāt neizšķirtu rezultātu. Spēles 17.minūtē pēc FK „Nikars” spēlētāju izspēlētas kombinācijas un Artūra Jerofejeva noslēguma sitiena bumba šķērsoja vārtu līniju un pirms pārtraukuma vadībā izvirzījās jau FK „Nikars”.

Otrajā puslaikā „LDZ Cargo” komandas vārtsargu vienā no pirmajiem uzbrukumiem pārspēja Andrejs Šustrovs, panākot 3:1 FK „Nikars” labā. Neskatoties uz „LDZ Cargo” spēlētāju centieniem, atklātā spēlē labāk veicās FK „Nikars” komandai, kuri 28.minūtē rezultātam panāca rezultātu 5:1 savā labā. Atlikušajā laikā „LDZ Cargo” nespēja mainīt spēles gaitu, mājiniekiem izdevās izturēt divas minūtes mazākumā, tomēr, esot vienādos sastāvos, sarkano kartiņu saņēma Vjačeslavs Vansovičs. Vairākumā FK „Nikars” guva savus sestos vārtus spēlē, uzstādot gala rezultātu ar rezultātu 6:1 un kļūstot par 2013.gada Latvijas kausa izcīņas telpu futbolā uzvarētājiem.

Pēc spēles norisinājās apbalvošanas ceremonija, kuras laikā abu komandu spēlētāji saņēma piemiņas kausus un līdzjutēju apsveikumus, bet FK „Nikars” kapteinis Vadims Ļašenko virs galvas pacēla Latvijas Kausa uzvarētāju trofeju.

Par Latvijas Kausa izcīņu telpu futbolā kopumā

Latvijas kausa izcīņa telpu futbolā šādā formātā norisinājās pirmo reizi. Pavisam šajā turnīrā piedalījās sešpadsmit komandas: četras Latvijas telpu futbola čempionāta komandas - FK Nikars, RABA, RTU un Mornarhs (visas no Rīgas), sešas Latvijas reģionālo čempionātu uzvarētājas - SK Spēks (Vidzemes reģions), TFK Rēzekne (Ziemeļaustrumu Latvijas reģions), Ošukalns/JSC (Latgales reģions), LDZ Cargo (Daugavpils reģions), Ozolnieki (Zemgales reģions) un New Project (Rīgas reģions), kā arī sešas reģionālo čempionātu dalībnieces - SC Grobiņa, LNO (Rīga), Ludzas NSS/Kārsava, FB Gulbene/Zellis, SC Balvi un Raita (Rīga).

Futbola dienas mērķis ir popularizēt telpu futbolu Latvijas teritorijā, kā arī dot iespēju Latvijas reģionu komandām samērot spēkus savā starpā tika sasniegts. Pavisam tika aizvadītas piecpadsmit spēles tādās Latvijas pilsētās kā: Ludza, Madona, Grobiņa, Valmiera, Daugavpils (trīs spēles), Jēkabpils (divas spēles), Jelgava (divas spēles), un Rīga (četras spēles). Īpaši atzīmējamas spēles Jēkabpilī, Daugavpilī, Valmierā un Madonā, kuri spēja piesaistīt lielu skatītāju interesi.

Vārtu guvēji:

5.min Nr.8 Vadims Solovjovs

6.min Nr.11 Igors Avanesovs
17.min Nr.31 Artūrs Jerofejevs
25.min Nr.7 Ze Maria
28.min Nr.77 Vadims Ļašenko
31.min Nr.23 Andrejs Šustrovs
39.min Nr.21 Jurijs Arhipovs-Prokofjevs

Brīdinājumi:

30.min Nr.10  Aleksandrs Vasiļjevs

-

Noraidījumi:

35.min Nr.18  Emils Bērziņš
38.min Nr.14  Vjačeslavs Vansovičs