Tiesnešu konvencija
 Par LFF iestāšanos UEFA Tiesnešu Konvencijā 2011.gadā
UEFA Tiesnešu Konvencija

UEFA izpildkomitejas sēdē 2011.gada 28.janvārī kopā ar septiņām citām Eiropas valstu federācijām Latvijas Futbola federācija (LFF) tika uzņemta UEFA tiesnešu Konvencijā.

Tas ļāva saņemt UEFA papildus finansējumu tiesāšanas attīstībai Latvijā saskaņā ar Eiropas standartiem, kuri ietver tiesnešu – iesācēju piesaistes un noturēšanas, reģionālo, nacionālā līmeņa, TOP tiesnešu apmācības programmas un inspektoru darba organizāciju augstākā līmenī, pieredzējušu mentoru palīdzību talantīgajiem tiesnešiem, tādejādi ļaujot optimālā laikā spējīgākajiem tiesnešiem un asistentiem integrēties augstāka līmeņa sacensību tiesāšanā.


FOTO – LFF futbola tiesnešu apmācības semināra dalībnieki

2014. gada 5.-7.martā Latvijā viesojās UEFA pārstāvji (Alan Snoddy un Nathalie Qaqaya – angļu valodā), lai vērtētu Latvijas tiesnešu darba organizācijas atbilstību UEFA tiesnešu konvencijai. Savas trīs dienu ilgās vizītes laikā UEFA pārstāvji veica spēkā esošās dokumentācijas pārbaudi un aizvadīja piecas intervijas: ar TOP līmeņa tiesnesi Vadimu Direktorenko, jauno tiesnesi Edgaru Maļcevu, Tiesnešu Komitejas priekšsēdētāju Vadimu Čerņikovu, reģionālo tiesnešu koordinatoru Andreju Sipailo un tiesnešu menedžeri Aleksandru Anufrijevu.


FOTO – LFF Tiesnešu daļas vadītājs Vadims Čerņikovs kopā ar Nathalie Qaqaya (pa vidu) un Alan Snoddy (no labās)

LFF Tiesnešu komiteja kopīgi ar LFF Tiesnešu daļu ir veikusi apjomīgu darbu, apkopojot un sistematizējot informāciju, kuru mēnesi pirms ierašanās pieprasīja UEFA kuratori. 36 jautājumu saraksts aptvēra visus futbola tiesāšanas attīstības Latvijā aspektus, sākot ar tiesnešu piesaistīšanas un noturēšanas programmām, un beidzot ar jautājumiem par mūsu valsts elites tiesnešu un inspektoru apmācību.

 

FOTO - LFF Futbola tiesnešu akadēmijas dalībnieki 2014.gadā

Rezumējot savu darbu Latvijā, UEFA pārstāvji LFF Tiesnešu Komitejai rekomendēja lielāku uzmanību pievērst semināru organizēšanai reģionos, akadēmijas izveidei, unificējot visu ar futbola sacensību tiesāšanu saistīto oficiālo personu apmācību, kā arī LFF tiesnešu un asistentu apmācības procesa un programmu standartizācijai.


FOTO – Latvijas futbola tiesnešu inspektori 2014.gadā

Tikšanās laikā izdevās panākt vienošanos par papildus UEFA finansējuma saņemšanu papildus tiesnešu asistentu ieviešanai un viņu darbības attīstībai Latvijas Virslīgas čempionāta spēlēs. 2014. gadā katrā Virslīgas spēļu kārtā būs spēle, kuru apkalpos tiesnešu brigāde sešu cilvēku sastāvā. (2014. gada 23. martā Latvijas SMScredit.lv Virslīgas čempionāta pirmās kārtas spēli, kas notika Jūrmalā starp komandām “Spartaks”(Jūrmala) – BFC „Daugavpils”, apkalpoja tiesnešu brigāde 6 cilvēku sastāvā).


FOTO - Pirmo reizi Latvijas futbola vēsturē Virslīgas spēli apkalpoja seši tiesneši

Аlans Snodijs (Alan Snoddy – angļu val.) noslēgumā atzīmēja Latvijas tiesnešu struktūras izmaiņu lielo nozīmi – kopš 2014. gada 2. janvāra restrukturizācijas rezultātā ir izveidota visām UEFA tiesnešu konvencijas prasībām atbilstoša Tiesnešu Daļa, kā arī pozitīvi novērtēja jau paveikto un 2014.-2015. gadam ieplānotos darbus.

*informācija publicēta: 10.07.2014.

 

  Jaunumu arhīvs
  Kā kļūt par futbola tiesnesi?
  LFF labākie tiesneši
  FIFA kategorijas tiesneši Latvijā
  Latvijas futbola tiesnešu saraksts
  LFF Tiesnešu Akadēmija
  UEFA Tiesnešu konvencija
Latvijas Reitingi
Copyright Latvian Football Federation. All rights reserved.
Address: Grostonas 6B, Riga, LV-1013 / Tel: +371 67292988 / Fax: +371 67315604 / Email: futbols@lff.lv

Web administrator
Created by 2GDizains

SiteSupra® v.3.1 Trial Version
refresh delayed for 3 seconds